خدمات نوین تصفیه آب

آب گنج هزاره سوم

سازمان ملل روز جهانی آب را در ۲۲ مارس سال ۲۰۰۵ شروع یک دهه جدید بین المللی برای فعالیت در بخش آب عنوان کرد. به همین دلیل از سوی سازمان ملل سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ به عنوان دهه آب با شعار ( آب برای زندگی ) نامگذاری شد. با توجه به این موضوع پیش بینی می شود دهه آینده ( آب باری زنده ماندن ) نامگذاری شود. چون با توجه به رشد میزان مصرف فعلی آب و همچنین کاهش منابع آبی و عدم توفیق در ایجاد منابع آبی جدید بی شک دهه آینده بحرانی شدید و تهدید جدی تری را در جهان شاهد خواهیم بود.

کشور ما نیز از این حیث مستثنی نیست و حتی با توجه به شاخصهایی که ما در ایران داریم وضعیت نا مطلوب تر و حتی بحرانی تر از آن چیزی است که در دنیا مطرح است. ایرانیان همیشه با دید احترام به آب نگریسته اند و هنوز هم هر جا آبادانی است در پیوند ناگسستنی با آب بوده و آب مایه زندگی است. آب به همراه سه عنصر آتش، خاک و هوا نزد ایرانیان از تقدس ویژه ای برخوردار بوده است تقریبا در همه نوشته های پیش از اسلام، جایگاه آب در مجموعه آفرینش بسیار حساس است. هردوت می نویسد : ایرانیان در هیچ رودخانه ای حتی دستهایشان را نمی شویند و دست شستن دیگران را هم در آب جاری نمی پذیرند و به رودخانه ها احترام می گذارند. در جشنها و مراسم مذهبی نیز آب نقش بسزایی داشته است. از مهمترین دستورات زرتشت برای زندگی بهتر دوری از گناه و پرهیز از دروغ و خودداری از آلوده کردن عناصر چهارگانه موثر در زندگی بشر که همانا آب، هوا، خاک و آتش بود از تقدس آب نزد ایرانیان همین بس که “میهن” و “زادگاه” را ” آب و خاک” نامیده اند.

حدود ۱ درصد جمعیت دنیا متعلق به کشور ماست و ما تنها ۰٫۳۶ درصد از میزان منابع آب تجدید شونده دنیا را در اختیار داریم این در حالی است، پسابهای کشاورزی، صنعتی و خانگی حدود ۲۵ میلیارد متر مکعب از همین مقدار منابع آبی که در اختیار داریم از لحاظ کیفیت تهدید می کنند. شاید تصور شود که با پیشرفت تکنولوژی مشکل کمبود آب حل می شوددر صورتی که میزان عمده منابع آبی در جهان همان مقداری است که در سالهای گذشته وجود داشته و امروزه تنها می توانیم مشکلات مربوط به توزیع بهداشتی آب را با استفاده از تکنولوژی بر طرف نماییم ولی قادر به افزایش منابع آبی نیستیم. با توجه به معضلات موجود آب کشور، که گفته شده است ما فقط با حفظ و صیانت از منابع آبی موجود و جلوگیری از آلودگی آن و نیز مدیریت صحیح مصرف آب می توانیم بحران آب را در دهه های آینده کمی آسانتر پشت سر بگذاریم.
ماموریت شرکت آبنیک حفاظت از محیط زیست و برگرداندن آب به طبیعت با کمترین آلودگی است و در این راستا همواره به دنبال بهترین و به روزترین روشهای تصفیه آب و فاضلاب بوده ایم از آن جمله اولین ارائه دهنده سیستم USBF در ایران می باشیم که این سیستم فاضلاب را با راندمان بالای ۹۰۰ درصد و حذف نیتروژن و فسفر تصفیه می کند. ما پیشران در تصفیه آب خاکستری در ایران هستیم و اولین پروژه آب خاکستری دانشگاه اصفهان از نتایج به روز بودن شرکت آبنیک است و همچنین شرکت آبنیک در ارائه فرآیند ZLD در ایران دارای تخصص کافی می باشد. امیدواریم کشور عزیزمان از مساله آلودگی زمین و کم آبی هر چه زودتر رهایی یابد و در این راستا شرکت آبنیک از هیچ کوششی فروگذار نخواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *