میکسر

میکسرهای آب و فاضلاب اجزای بسیار مهمی در انجام فرایندهای تصفیه هستند. تصفیه آب با وجود میکسر نیاز به کنترل دقیق در هر مرحله از فرایند دارد – از فلاش میکسینگ سریع گرفته تا افزودن مواد شیمیایی. کنترل فرایند تا حد خیلی زیادی به طراحی و انتخاب مناسب میکسرها و همچنین کنترل آنها بستگی دارد. استفاده های متفاوت از میکسرهای صنعتی شامل موارد زیر می باشد:
افزودن مواد شیمیایی
دخیره مواد شیمیایی
اختلاط سریع
فلاش میکسینگ
انعقاد و لخته سازی
اختلاط کربن فعال
اختلاط لجن
افزودن پلیمرها
لخته سازی
متعادلسازی و خنثی سازی
دنیتریفیکاسیون بی هوازی
هضم بی هوازی
کلرزنی

شرکت آبنیک، طراح و مجری تصفیه پیشرفته آب و فاضلاب، ارایه دهنده میکسرهایی با کارایی بسیار بالا و قیمت مناسب از شرکتهای معتبر اروپایی از جمله Faggiolati- SCM.TEC- Grundfos،…در ایران و کشورهای خاور میانه می باشد.

انواع میکسرهای موجود شامل مستغرق ، دور تند و دور کند در انواع متنوع با قدرت و دور موتورهای مختلف بوده و جهت اهداف گوناگون (استخر هوادهی، حوضچه اختلاط کامل، حوض متعادلساز و…) در تصفیه فاضلابهای بهداشتی، صنعتی، بیمارستانی و … مورد استفاده قرار می گیرند.
یکی از پر کاربردترین میکسرها در سیستمها، میکسر مستغرق (submersible) است که جهت جلوگیری از ته نشین شدن ذرات و همچنین برای انجام فرایند اختلاط کامل درهر دو سیستم aerobic و an-aerobic بکار می روند. این میکسرها مزایای فراوانی داشته از جمله نیاز کم به تعمیر و نگهداری دارند.

گردآورنده : خانم مهندس ویدا الوانی

منبع : شرکت تصفیه آب و فاضلاب آبنیک

جهت دریافت قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *