پکیج USBF

راه حل پیشرفته جهت تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی

موارد کاربرد
راکتورهای تصفیه اکسیکلار به صورت مدولی برای مقیاس متوسط و بزرگ فاضلاب و برای معادل مصرف سرانه تا ۲۰۰۰ نفر طراحی شده اند، در صورتی که راکتورهای سیتیکلار قادرند برای معادل مصرف سرانه از ۲۰۰۰ نفر تا جندین میلیون نفر کاربرد داشته باشند. انعطاف پذیری راکتورهای اکسیکلار و سیتیکلار با توجه به تکنولوژی USBF که به خود اختصاص داده اند قادرند دامنه بسیار وسیعی از فاضلاب های اعم از بهداشتی و صنعتی را تصفیه نمایند. یکی از کاربردهای ویژه راکتورهای اکسکلار و سیتیکلار استفاده از آن ها در بازسازی، بهبود و یا ارتقای ظرفیت تصفیه خانه های موجود می باشد. با به کار گرفتن مدول های سیتیکلار می توان استخرهای ته نشینی اولیه و هوادهی موجود را به فرآیند USBF تبدیل نمود. بازساری با مدول های سیتیکلار به جای تکنولوژی قدیمی لجن فعال، موجب کاهش چشمگیر هزینه ها می شود.
تصفیه خانه های اکوفلویید در مقیاس کوچک چون میکروکلار و مینیکلار برای تصفیه منابع فاضلاب کوچک، که قابلیت اتصال به خطوط فاضلاب های شهری را ندارند، طراحی شده اند. منابع فاضلاب مانند منازل، هتلها، رستورانها، بیمارستان ها، پادگان ها، دانشگاهها، روستاها و … می توانند فاضلاب های خروجی خود را با استفاده از دو مدل فوق تصفیه نمایند. مدل میکروکلار معادل مصرف سرانه ۴ تا ۱۲ نفر و مدل مینیکلار برای معادل مصرف سرانه ۲۰ تا ۳۵۰ نفر طراحی شده اند. میکروکلار و مینیکلار قابلیت تصفیه انواع فاضلابهای خروجی مرکب خانگی مانند حمام، آشپزخانه، ماشینهای برقی، شست و شوی لباس و ظروف را دارند. هر دوی این تصفیه خانه ها کاربردهای متفاوتی دارند. ساختار ساده میکروکلار و ابعاد کوچک ان موجب می شود که جایگزین مناسبی هم از لحاظ هزینه و هم از لحاظ کارایی برای سپتیک تانک باشد. مهمترین کاربرد موثر مینیکلار در سیستم های تصفیه خانه های فاضلاب غیرمتمرکز می باشد. استفاده از مینیکلار در شهرک ها یا مراکز تجاری در حال رشد می تواند هزینه زیرسازی شبکه های جمع آوری فاضلاب را حذف و جایگزین آن، یک تصفیه خانه کوچک با هزینه کمتر باشد.

بازسازی تصفیه خانه های موجود برای افزایش بازده با استفاده از تکنولوژی USBF

فواید تکنولوژی USBF

– کیفیت بالای فاضلاب تصفیه شده
کیفیت فاضلاب تصفیه شده خروجی تکنولوژی USBF طوری است که هم مطابق حد مجاز برای تخلیه به آب های سطحی و هم مناسب ورودی های تصفیه ثالثه یا بالاتر می باشد. قدرت حذف نیتروژن و فسفر در این فرایند به حدی است که مقدار آنها در تخلیه خروجی جوابگو و بالاتر از حد مجاز کشورهای پیشرفته دنیا می باشد. پس از بررسی های به عمل آمده در مورد سیستم تصفیه اکوفلویید ( ECOFLUID) که از طرف یک سازمان مستقل در اروپا بنام Hydroprojeck Praha انجام یافته رضایت کامل مقامان محیط زیست را کسب نموده و مجوز برای ساخت و اجرای آن در کلیه کشورهای اروپایی بدست آورده است. بازده تصفیه خانه های اکوفلویید با روش USBF بین ۹۰ تا ۹۸% (بیش از ۹۵% برای حذف BOD و ۹۵% برای COD و ۹۸% برای SS و ۹۸% برای N-NH4 ) می باشد.
– هزینه ساخت کمتر
راکتور بیولوژیکی یکپارچه باعث کاهش مساحت زمین مورد نیاز و همچنین تشکیلات و ماشین آلات در زمان ساخت تصفیه خانه می شود. تکنولوژی USBF فرایند پیش تصفیه را ( آشغالگیرهای مکانیکی، فیلترهای دوران،…) در خود داشته و نیازی به ته نشینی اولیه ندارد.
– بهره برداری ارزان
تکنولوژی USBF با دارا بودن یک فرآیند تنظیم خودکار و همچنین حذف کامل کلیه قطعات الکترومکانیکال دوار در درون راکتور موجب افزایش اطمینان در بهره برداری می شود. بدلیل تولید کم لجن تثبیت شده در این فرآیند، دیگر نیازی به واحد هضم لجن نمی باشد که این خود قدمی است در کاهش هزینه های بهره برداری.
– انعطاف پذیری در سازه ها
فرآیند USBF رتبه بالایی در میان فرپایندهای مناسب برای بازسازی تصفیه خانه های منسوخه دارد. استفاده از فرآیند USBF در تصفیه خانه های قدیمی می تواند تا ۴۰% افزایش ظرفیت دهد.
– حذف کامل بو
تصفیه خانه های USBF تولید لجن اولیه ندارند و در طول فرآیند، تضمین کننده کنترل بو در شرایط هوازی می باشند.
– اطمینان بخشی در بهره برداری
اطمینان بخشی در بهره برداری، به دلیل سادگی سازه راکتورهای USBF و به دلیل به کار گرفتن دستگاه هایی که در طول زمان امتحان شده اند، تضمین شده است.
– انعطاف پذیری هیدرولیکی
چون انعطاف پذیری این فرایند به صورت مدولی بسیار بالاست، و عملکرد مدولها از یکدیگر مجزا می باشدف استفاده از این سیستم در مناطقی که دارای تراکم جمعیت فصلی است و تقسیم بندی فاضلاب تولید شده الزامی می باشد، بسیار مفید و مرقوم به صرفه خواهد بود.

گردآورنده : خانم مهندس فاطمه عابدی

منبع : شرکت تصفیه آب و فاضلاب آبنیک

برخی از پروژ ها

تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر حبیب آباد، تصفیه خانه فاضلاب شهر نظنز، تصفیه خانه فاضلاب شهری روستای پاشاگی لاهیجان، تصفیه خانه فاضلاب کمپ پارس جنوبی، تصفیه خانه فاضلاب صنایع خوزستان، تصفیه خانه فاضلاب شماره ۲ شرکت فولاد خوزستان، تصفیه خانه فاضلاب شهرک شنعتی شماره ۱ بندر عباس و …

برای دریافت قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *